Nur-İş Pvc, kapı pencere sektörünün ustalarını belgelendiriyor.

ADANA´da 1998 yılında kurulan ve pvc kapı, pencere sektöründe faaliyetlerini sürdüren sektörün lider firmalarından Nur-İş Pvc Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) olmayan işçi ve ustalar için Pvc Doğrama Montaj eğitimi düzenledi.

Aile, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan tebliğe göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan 33 meslekte yeterlilik zorunluğu getirildi. Buna göre Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanlar 10 Nisan 2022’den itibaren çalışamayacak.

İş kazalarının önüne geçmek ve üretimde verimliliği arttırmayı hedefleyen düzenlemenin ardından Nur-İş Pvc ve Fsm belgelendirme hizmetleri arasında başvuru protokolü imzalandı. Bu protokole göre Nur-İş Pvc çalışanları ve dışarıdan başvuru yapan adaylara FSM belgelendirme tarafından gerçekleştirilecek eğitim ve sınav sonrasında başarılı olan adaylara belgeleri verildi.

Adayların hiç bir ücret ödemediği bu eğitim ve sınav sürecinin finansmanı işsizlik sigorta fonu tarafından gerçekleştirilmiş olup hiç bir adaydan ücret talep edilmemiştir.