Pvc Kapı ve Pencere Fiyatları

  Pvc Kapı ve pencere alırken müşteri için önemli kriterlerden birisi de Pvc pencere fiyatlarıdır. Pvc kapı ve pencere fiyatları karşılaştırılırken malzeme türü ve kalitesine çok dikkat edilmelidir. Benzer niteliklerde veya aynı olan malzemeleri birlikte değerlendirmek önemli olacaktır çünkü ucuz pvc kapı ve pencere sistemleri kullanmak isterken çok daha fazla zarar edebilmek mümkündür.

Pvc kapı ve pencere fiyatları

Pvc Kapı ve Pencere Fiyatlarına Neler Etki Eder?

1-PVC profil fiyatları ve niteliği – O dönemde ki hammadde fiyatları ve aldığınız ürünün kalitesi Pvc profilin fiyatını etkiler bu durumda pvc doğrama fiyatını arttırır yada azaltır.

2- İşçilik maliyeti– Pvc kapı ve pencerenin üretiminden montajına kadar olan süreçte en önemli unsurlardan birisi de işçiliktir, işçilik pvc kapı ve pencere sistemlerinin fiyatlarını arttırdığı gibi kaliteli işçilik pvc kapı ve pencerelerden daha uzun süre maksimum performans da faydalanılması konusunda etkilidir.

3- Kullanılan ispanyolet sisteminin fiyatı ve niteliği – Pencere ve kapıların açılması için en önemli malzeme İspanyolettir. Bu sistem kol, kilit sisteminin bir parçasıdır. Bu parça kolun sağa yada sola doğru çevrilerek pencerenin kapanmasını ve kilitleme sistemini oluşturması açısından devreye girmesini sağlamaktadır. PVC pencere ve kapının orta kısmında uzayan bölümün adıdır.

İspanyoletin kaliteli olması uzun kullanım ömrü açısından önemlidir. Pencere sistemlerinin fiyatlarından tasarruf etmek için kalitesiz ispanyolet kullanılması kısa zamanda bozulmasına sebep olabilir değişim gerektirebileceği gibi sisteminizin hasar almasına neden olabilir.

4-Kullanılan camın fiyatı ve niteliği – Pvc kapı ve pencere sistemlerinde yalıtımı etkileyen en büyük faktör camdır. Cam katmanı sayısı ve camın türü yalıtımı büyük oranda etkiler, kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan camların fiyatları da bu etmenlere göre değişiklik gösterir eğer uygun fiyatlı pvc sistemleri için camdan tasarruf etmek iyi düşünülmesi ve araştırılması gereken bir konudur aksi halde ciddi pişmanlıklar ve sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

5- Kullanılan diğer yardımcı malzemelerin fiyatı ve niteliği (mermer, pervaz, çıta profilleri, aksesuar, detay profiller v.s.)– Pek çok malzemenin beraber oluşturduğu pvc kapı ve pencere sistemlerinde farklı kalitelerde yardımcı malzemeler kullanmak fiyatı etkileyen faktörlerden biridir.

Pvc Kapı ve Pencere Sistemlerinin Ölçüsü, Metretül(mtül) Nedir?

  Pvc pencerenin büyüklüğünü ve kullanılan ana pvc profil uzunluğunu tanımlayan birim metretüldür. Pvc pencerelerin imalatında ve pazarlamasında bu ölçü biriminin kullanılmasının sebebi alan veya ağırlık üzerinden belirlenen fiyatlarda yanılgılar olabilmesidir. Aynı ölçüler ve fonksiyonlarda olan pvc pencereler imalatı sırasında gerçekleştirilen farklı uygulamalarla ayrı fonksiyonlara veya ağırlıklara sahip olabilir, buda pvc kapı ve pencere fiyatlarının birbirinden farklı olmasını sağlar.